2025-01-16

Kedves vásárlóink!
Örömmel jelentjük, hogy megérkeztek a jegyzetfüzeteink! ✨🥳Tökéletes választás jegyzeteléshez, naplóíráshoz, rajzoláshoz vagy ajándéknak! 🎁Nézd meg a kollekciót a weboldalunkon vagy keresd a Kofferben. ✨ 
Tovább »

2019-01-23

Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért Díj Zágoni Balázsnak és Marius Tabacunak
Irodalom kategóriában Zágoni Balázs, a Barni-könyvek, a Kolozsvári mesék és a frissen megjelent A Mary Rose-incidens, továbbá A Gömb írója és a Kincses Képeskönyv sorozat szerkesztője, írója vehette át a Magyar Kultúra Napján az Erdélyi Magyar Kortárs Kultúráért díjat. A kolozsvári Kaszinóban tartott ünnepségen a műfordítók közül Marius Tabacut tüntették ki, akinek a fordításában a Koinónia kiadásában jelent meg Bodor Ádám Sinistra körzet című regénye román nyelven, illetve előkészületben van tizenegy Barni-mese is, amelyet szintén Tabacu ültetett át román nyelvre. (Fotó: RMDSz) Tovább »


Művészet + hit – Az alkotás teológiája
  • Makoto Fujimura
  • Művészet + hit – Az alkotás teológiája
  • Harmat, 2023
  • 184 oldal
  • Kötés: keménytáblás
  • Méret: 142 x 197 mm
  • ISBN: 978-963-288-778-4

61 RON

Kosárba

Rendelhető


Makoto Fujimura világszerte ismert japán származású amerikai festőművész és gondolkodó. A kreativitás és az alkotás spirituális vonatkozásait feltáró könyvében több évtizedes művészi pályafutásának meglátásait és tapasztalatait összegzi. A műteremben végzett munka számára éppannyira teológiai, mint esztétikai tevékenység. Miközben porrá őrölt nemes ásványokat visz föl a kézműves papírból készült vászonra, hogy létrehozza festményei fénytörő felületeit, az alkotás nyugodt tere a várakozás, az ima és a dicséret helyévé válik.

A Bibliától T. S. Eliotig, és Mark Rothkótól a japán kintsugi technikáig bemutatja, hogy az alkotómunka – alkossunk bármit – Istenhez visz közelebb, és segít abban, hogy megértsük, milyen mélyen átjárja Isten lénye és kegyelme az életünket. Ez a különleges és szép könyv annak az alkotónak a nézőpontjába nyújt betekintést, aki a spirituális kérdésekhez mindig a művészet prizmáján keresztül közelít.

Hozzászólok